Vidím, vidíš, sledujeme

Autor: Renáta Bedová | 15.5.2016 o 9:10 | Karma článku: 3,85 | Prečítané:  173x

Nemoralizujem, nehodnotím a nikomu nebudem nič kázať. Veď ani nechcem. Každý si prežívame podľa svojich predstáv. Svojich ? 

To kedy prosím pekne  nastal ten moment, že sme všetci prestali žiť ?  Áno, áno viem – stále sa to rieši, že len prežívame. Ale čo si uvedomujem za posledné obdobie neskutočne intenzívne, je novinka a to „ žitie života iných “ alebo presnejšie „ žitie zo života iných “. 

Sedela som v kaviarni a čakala som na šéfa kým vonku dotelefonuje. Opodiaľ si sadali práve dve mladé ženy keď v tom jedna ešte nemala poriadne ani šál z krku na stoličke a spustila „ ... tak ako to dopadlo s tým Marekom, už vieme ? “ Nerada počúvam  cudzie rozhovory a aj keď som momentálne teraz na ceste za čistotou, zrkadlovo - priezračnou karmou jemne som spozornela. Veď možno niečo bolo tomu chudákovi Marekovi a ja sa chcem iba uistiť, že je v poriadku. „ Nooo takže, vlastne oni si kúpili už to auto a on už aj akože tú robotku má. No a neviem či to nakoniec bolo jeho alebo nebolo jeho ale čo viem isto je, že robili bulgur a potom pozerali film.“ Po pár minútach som pochopila, že kočky sa rozprávajú o nejakom mladom páre, ktoré ako je dnes zvykom používať „ sledujú “ na internete.     Mladý pár sa natáča pri bežných situáciách a dokumentujú celý svoj deň pričom klikači na YT ich sledujú, lajkujú. Vždy som slovo sledovať mala spojené  skôr tak s negatívnom. Vysoký muž, tmavý dlhý plášť, vysielačka, husto prší. Ale to nie, dnes sledovať je IN a zrejme nie len to slovo aj samotná činnosť. Aj som si myslela, že možno pozorovať by bol vhodnejší výraz ale sledovať je omnoho intenzívnejšie ako nejaké trápne leda bolo pozorovanie. Ale veď tie mladé žienky sledovali akýsi pár čo sledoval film - stále mi išlo hlavou. Nekritizujem ich záujmy ani voľby, nech si každý robí čo chce a čo uzná za vhodné ale kde je staré dobré nadávanie na mužov, kolegyne a jeho matku. Viem, že istý druh sledovano-pozorovania sa deje stále a to prostredníctvom TV, časopisov či facebooku. Ale na tom facebooku si aspoň pozeráme ľudí, ktorých ako tak poznáme  a v novinách si prečítame čo Ing. Erika Skrúcaná má nové a pri pani Magde zo Solčian nám predsa na chvíľku aj ľúto ostane, že opäť raz má vodu v pivnici. Tieto mediálne informácie si myslím, že nie sú práve informácie po ktorých bažíme. Len si ich prečítame a život ide ďalej a zrejme to je práve to pozorovanie. Avšak pri Marekovi a jeho partnerke a istotne pri mnohých ďalších sa dychtí, reku čo majú nové, či chutil bulgur alebo či stihli kúpiť Hanke magnézium do vody. A to už je to sledovanie.

Celý svet je trh a Marek si asi tiež našiel svojich verných alebo svoje verné. Možno som mala ostať dlhšie a kočendy by začali nadávať aj na vlastného Mareka, kolegyňu z HR a Stanovu sestru. Ale aj tak je to zvláštna tá vec – že vloggin´. Blogovanie cez video. No ale oslovili a to bolo cieľom. Splnilo sa. Jediné čo mi stále ostáva v hlave je, že sledujeme cudzích ľudí, bežných ľudí ako my, ako robia úplne bežné veci. Žeby práve toto oslovovalo ? Zrejme hej a možno je to nejaký nový druh trendu ako tak sledujem/pozorujem. Ako vravím stále, nech si každý robí čo chce a nech si každý sleduje čo chce, veď každého je to slobodná voľba. Marekovi veľa šťastia a aj nám všetkým !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.


Už ste čítali?